Brad has logged 195 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Swingin' Aces

Swingin' Aces

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Teen Beach 2

Teen Beach 2

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry