• The Card Counter

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Oslo

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Voyagers

    ★★½

  • Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

    ★★½

  • Cherry

    ★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★

  • Silk Road

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Land

    ★★★½

  • Together Together

    ★★★★

  • Palmer

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • The Dry

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Let Him Go

    ★★½

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Shithouse

    ★★★

  • French Exit

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Supernova

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Joe Bell

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Critical Thinking

    ★★★½

  • City Hall

    ★★★

  • Robin's Wish

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • On the Trail: Inside the 2020 Primaries

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★

  • Summerland

    ★★★★

  • Summer of 85

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Laurel Canyon

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • The Night Clerk

    ★★½

  • Emma.

    ★★★