Sort by

will has logged 165 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Soaked in Bleach

Soaked in Bleach

2015
×
Edit this entry  
28
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Edit this entry  
21
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Edit this entry  
01
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Epic Movie

Epic Movie

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Edit this entry  
31
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★½
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Rescue

The Rescue

2021
×
Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
19
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★½
Edit this entry  
14
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry