Sort by

Brahski has logged 690 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Question of Silence

A Question of Silence

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Barbie: Princess Charm School

Barbie: Princess Charm School

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Night to Dismember

A Night to Dismember

1983
×
Read the review Edit this entry  
30
Get Your Man

Get Your Man

1927
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Way We Live

The Way We Live

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ruddigore

Ruddigore

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deadly Dreams

Deadly Dreams

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mirror Mirror

Mirror Mirror

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Little Rascals

The Little Rascals

1994
×
Read the review Edit this entry  
28
Rape

Rape

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Joy of Sex

Joy of Sex

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dear Dracula

Dear Dracula

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Mostly Ghostly 3: One Night in Doom House

Mostly Ghostly 3: One Night in Doom House

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mostly Ghostly

Mostly Ghostly

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mickey's House of Villains

Mickey's House of Villains

2001
×
Read the review Edit this entry  
25
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Addicted to Fresno

Addicted to Fresno

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Death and Life of Marsha P. Johnson

The Death and Life of Marsha P. Johnson

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Immoral Tales

Immoral Tales

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Otto; or, Up with Dead People

Otto; or, Up with Dead People

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Head On

Head On

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Happening

The Happening

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Age of Shadows

The Age of Shadows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
Read the review Edit this entry  
15
World on a Wire

World on a Wire

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry