Sort by

Brahski has logged 79 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Violence Voyager

Violence Voyager

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Caterpillarplasty

Caterpillarplasty

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Monster Challenge

Monster Challenge

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Donnybrook

Donnybrook

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Goliath

Goliath

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Entropia

Entropia

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Passage

The Passage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Emotion 93

Emotion 93

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hair: The Story of Grass

Hair: The Story of Grass

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Cold Fish

Cold Fish

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Pan

Pan

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Beaning

The Beaning

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Quit Your Life

Quit Your Life

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Strike, Dear Mistress, and Cure His Heart

Strike, Dear Mistress, and Cure His Heart

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Information Superhighway

Information Superhighway

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Helsinki Mansplaining Massacre

Helsinki Mansplaining Massacre

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Songbird

Songbird

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Chowboys

Chowboys

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stigma

Stigma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Riley Was Here

Riley Was Here

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drum Wave

Drum Wave

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Haunting

A Haunting

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Special Day

Special Day

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Acid

Acid

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Level 16

Level 16

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Innocent

The Innocent

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Blood of Wolves

The Blood of Wolves

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ladyworld

Ladyworld

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Trip Back

The Trip Back

1970
×
Read the review Edit this entry  
22
Laika

Laika

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Monstagram

Monstagram

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Apostle

Apostle

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Border

Border

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Slows

The Slows

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Floor 9.5

Floor 9.5

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Luz

Luz

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry