Sort by

Brahski has logged 573 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lego Scooby-Doo!: Haunted Hollywood

Lego Scooby-Doo!: Haunted Hollywood

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Barbie in 'A Christmas Carol'

Barbie in 'A Christmas Carol'

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Coal Miner's Daughter

Coal Miner's Daughter

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Frozen II

Frozen II

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cats

Cats

1998
×
Read the review Edit this entry  
30
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tome of the Unknown

Tome of the Unknown

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
1917

1917

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stuber

Stuber

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Midori

Midori

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scooby-Doo! and Kiss: Rock and Roll Mystery

Scooby-Doo! and Kiss: Rock and Roll Mystery

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Starman

Starman

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
Read the review Edit this entry  
13
Rent-a-Cop

Rent-a-Cop

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parents

Parents

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Batman: Return of the Caped Crusaders

Batman: Return of the Caped Crusaders

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
First Love

First Love

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Countdown

Countdown

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry