braindeadljb has logged 16 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Signal

The Signal

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Filth

Filth

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
22
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
21
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Edit this entry