• O Brother, Where Art Thou?

    ★★★★★

  • Atonement

    ★★★★★

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★★

  • Persona

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Perfect Blue

    ★★★★★

  • The Signal

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Filth

    ★★★★★

  • My Own Private Idaho

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★★

  • The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★★

  • Zodiac

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★