Sort by

chernerji has logged 12 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Mary

American Mary

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sense8: Happy F*cking New Year

Sense8: Happy F*cking New Year

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
½
Read the review Edit this entry