gabriel has logged 16 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Who: Dark Water/Death in Heaven

Doctor Who: Dark Water/Death in Heaven

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Who: The Husbands of River Song

Doctor Who: The Husbands of River Song

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shrek

Shrek

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Who: The Time of the Doctor

Doctor Who: The Time of the Doctor

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2005
×
★½
Edit this entry  
02
Sicario

Sicario

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry