Sort by
  • Halloween Ends

    ★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Untold: The Girlfriend Who Didn't Exist

  • Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Tinder Swindler

  • Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

  • Frozen II

    ★★★½

  • Watchmen

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★½