Sort by

Brandon has logged 31 entries for films during October 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★½
Edit this entry  
29
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
About Alex

About Alex

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Double

The Double

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Long Way Down

A Long Way Down

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scoop

Scoop

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
An Education

An Education

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Filth

Filth

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry