• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Cryptozoo

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Midnight Family

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Creed II

    ★★

  • High Life

    ★★★★

  • First Man

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ½

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½