Sort by

Bran has logged 65 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Fast X

Fast X

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Umma

Umma

2022
×
★★
Edit this entry  
10
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
boygenius: the film

boygenius: the film

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Creed III

Creed III

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
Of an Age

Of an Age

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paris Blues

Paris Blues

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Edward II

Edward II

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Thousand and One

A Thousand and One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Persian Version

The Persian Version

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Radical

Radical

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Behaviour

Bad Behaviour

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
All Dirt Roads Taste of Salt

All Dirt Roads Taste of Salt

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Door Mouse

Door Mouse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Animalia

Animalia

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mami Wata

Mami Wata

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Magazine Dreams

Magazine Dreams

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Old Way

The Old Way

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry