Brandon has logged 165 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
½
Edit this entry  
30
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
25th Hour

25th Hour

2002
×
★★★
Edit this entry  
26
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★
Edit this entry  
21
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Edit this entry  
03
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Faces

Faces

2020
×
Edit this entry  
26
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★
Edit this entry  
04
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Cop, Baby Cop

Good Cop, Baby Cop

2007
×
Edit this entry  
15
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Landlord

The Landlord

2007
×
Edit this entry  
08
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
27
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★
Edit this entry  
26
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Edit this entry  
26
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Edit this entry  
20
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★½
Edit this entry  
12
Possession

Possession

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★
Edit this entry