RSS feed for Brandon
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Legend of Cocaine Island

The Legend of Cocaine Island

2018
×
★★
Edit this entry  
06
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★
Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★★
Edit this entry  
09
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Edit this entry  
06
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Lorena

Lorena

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
Edit this entry  
10
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hot to Trot

Hot to Trot

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Edit this entry  
07
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Rad

Rad

1986
×
★★★½
Edit this entry  
28
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Coogan's Bluff

Coogan's Bluff

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Deathrow Gameshow

Deathrow Gameshow

1987
×
Read the review Edit this entry  
21
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Burning

Burning

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Vernon, Florida

Vernon, Florida

1981
×
★★★
Edit this entry  
20
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Funny Farm

Funny Farm

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Gauntlet

The Gauntlet

1977
×
★★★½
Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Space Cowboys

Space Cowboys

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wizard

The Wizard

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Edit this entry