Sort by

BrashBelle has logged 399 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tin Cup

Tin Cup

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dances with Wolves

Dances with Wolves

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Demons

Demons

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ice Storm

The Ice Storm

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dutch

Dutch

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Grumpy Old Men

Grumpy Old Men

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Forgiven

The Forgiven

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
2 Days in the Valley

2 Days in the Valley

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gridlock'd

Gridlock'd

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Smile

Smile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dashcam

Dashcam

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
See for Me

See for Me

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Soft & Quiet

Soft & Quiet

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Detention

Detention

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Raymond & Ray

Raymond & Ray

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Cemetery of Terror

Cemetery of Terror

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Triangle

Triangle

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cassandra's Dream

Cassandra's Dream

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Doc Hollywood

Doc Hollywood

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Benny Loves You

Benny Loves You

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Dinner in America

Dinner in America

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
God's Country

God's Country

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry