Sort by

BRÁT has logged 36 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Post

The Post

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Jane

Jane

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★
Edit this entry  
27
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Edit this entry  
27
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
15
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Election

Election

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Edit this entry  
13
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Happy-Go-Lucky

Happy-Go-Lucky

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Lunch Date

The Lunch Date

1989
×
Edit this entry  
11
Sing

Sing

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
In Good Company

In Good Company

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
Sniffer

Sniffer

2006
×
Edit this entry  
06
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Come Swim

Come Swim

2017
×
Edit this entry  
02
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★½
Edit this entry  
02
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Notes on a Scandal

Notes on a Scandal

2006
×
★★★½
Edit this entry  
01
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry