Sort by

gal pacino has logged 41 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Revolting Rhymes

Revolting Rhymes

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dear Basketball

Dear Basketball

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Garden Party

Garden Party

2017
×
Edit this entry  
28
Negative Space

Negative Space

2017
×
Edit this entry  
28
Lost Property Office

Lost Property Office

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Achoo

Achoo

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Weeds

Weeds

2017
×
★★
Edit this entry  
28
Lou

Lou

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Troy

Troy

2004
×
★★½
Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
22
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Early Man

Early Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★
Edit this entry  
20
Bitch

Bitch

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
16
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
Edit this entry  
14
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
Edit this entry  
12
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
10
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
08
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★½
Edit this entry  
08
Behind the Mirrors

Behind the Mirrors

2012
×
Edit this entry  
07
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
04
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Crooked House

Crooked House

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Edit this entry  
01
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★½
Edit this entry