bratch7 has logged 24 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time in Venice

Once Upon a Time in Venice

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Kill

Good Kill

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Made

American Made

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry