Sort by

bratch7 has logged 238 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Education

Education

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Parasyte: Part 1

Parasyte: Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Go

Go

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Reagans

The Reagans

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
There's Something in the Water

There's Something in the Water

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
I See You

I See You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Footloose

Footloose

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fireball: Visitors from Darker Worlds

Fireball: Visitors from Darker Worlds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The 6th Day

The 6th Day

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Prom Night

Prom Night

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House

House

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry