Sort by

bratch7 has logged 27 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Prom Night

Prom Night

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House

House

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Jack in the Box

The Jack in the Box

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Burrowers

The Burrowers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Comey Rule

The Comey Rule

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Collector

The Collector

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Polaroid

Polaroid

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A.M.I.

A.M.I.

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Morning After

The Morning After

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blood Creek

Blood Creek

2009
×
★½
Read the review Edit this entry