Sort by

bravo🎩 has logged 34 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Fellini: A Director’s Notebook

Fellini: A Director’s Notebook

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Borgman

Borgman

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Superman IV: The Quest for Peace

Superman IV: The Quest for Peace

1987
×
★
Read the review Edit this entry  
20
Tusk

Tusk

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spirits of the Dead

Spirits of the Dead

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Supergirl

Supergirl

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Red State

Red State

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Superman III

Superman III

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Book of Boba Fett

The Book of Boba Fett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cop Out

Cop Out

2010
×
★
Read the review Edit this entry  
09
Juliet of the Spirits

Juliet of the Spirits

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Superman II: The Richard Donner Cut

Superman II: The Richard Donner Cut

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Miss Minoes

Miss Minoes

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Superman II

Superman II

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sundown

Sundown

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
8½

8½

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Trial of Joan of Arc

The Trial of Joan of Arc

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry