• Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★½

  • The Loud House Movie

  • Descendants: The Royal Wedding

  • Spin

    ★★★½

  • Tyler, The Creator: Live at Lollapalooza 2021

    ★★★★★

  • Vivo

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Yes Day

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Us Again

    ★★★★★

  • Dear Kobe

    ★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Long Gone Gulch

    ★★★½

  • Bobo the Monkey

    ★★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

  • Burrow

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Mum's Sweater

    ★★★½

  • Keratin

    ½

  • OPAL

    ★★★★★

  • Once Upon a Snowman

    ★½

  • Over the Moon

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Bad Luck Jack

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Night Shifts

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Box Assassin

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • Twins in Paradise

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Memories for Sale

    ★★★★

  • Out

    ★★★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

  • Melted

    ★★★

  • The Boy and the Robin

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • Onward

    ★★

  • The Acorn Princess

    ★★★½

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

  • The Father

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Do Not Split

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Boys State

    ★★★★½

  • Genius Loci

    ★★★½

  • Turtle Journey: The Crisis in Our Oceans

    ★★★½

  • Holidaze

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Bounty

    ★★★★

  • Snowbrawl

    ★★★

  • Drawn to You

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Hazbin Hotel

  • What Is The Scariest Thing?

    ★★★★

  • Cindy La Regia

  • Make Me a Sandwich

    ★★★

  • The Addams Family

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Don't Croak

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½