• The Adam Project

    ★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Red Notice

  • Cry Macho

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Strasbourg 1518

  • Hamilton

  • Blokhavn

    ★★★

  • Da 5 Bloods

  • The Willoughbys

    ★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★½

  • JCVD's Day Out

  • Mulan

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★½

  • Red Moon Tide

  • Onward

    ★★★

  • South

  • Lost Girls

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★

  • A Fall from Grace

  • Togo

    ★★

  • Cats

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • The Fall

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Code 8

    ★★★

  • The Story of Plastic

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Birders

    ★★★

  • Fractured

    ★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Blood Machines

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • Blood Quantum

    ★★★