Sort by

bren has logged 90 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Honey

Honey

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Be Eternal: Champions of America

Be Eternal: Champions of America

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blonde

Blonde

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Wedding Season

Wedding Season

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Admission

Admission

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Serenity

Serenity

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Bringing Down the House

Bringing Down the House

2003
×
★★½
Edit this entry  
25
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rent: Filmed Live on Broadway

Rent: Filmed Live on Broadway

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Waiting for the Hearse

Waiting for the Hearse

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry