Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★
Edit this entry  
03
Menus-Plaisirs Les Troisgros

Menus-Plaisirs Les Troisgros

2023
×
★★½
Edit this entry  
02
Monster

Monster

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hoosiers

Hoosiers

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Little Murders

Little Murders

1971
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Young Girls Turn 25

The Young Girls Turn 25

1993
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mike Birbiglia: The Old Man and the Pool

Mike Birbiglia: The Old Man and the Pool

2023
×
★★★½
Edit this entry  
29
Eileen

Eileen

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
Moving On

Moving On

2022
×
★★
Edit this entry  
27
The Third Part of the Night

The Third Part of the Night

1971
×
★★★★
Edit this entry  
26
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Maestro

Maestro

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Edit this entry  
20
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
Kanye West: Late Orchestration

Kanye West: Late Orchestration

2006
×
★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Scott Pilgrim Takes Off

Scott Pilgrim Takes Off

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
May December

May December

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Silent Night

Silent Night

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dekalog

Dekalog

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Decalogue X

Decalogue X

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Decalogue IX

Decalogue IX

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Decalogue VIII

Decalogue VIII

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Decalogue VII

Decalogue VII

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Decalogue VI

Decalogue VI

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Decalogue V

Decalogue V

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Decalogue IV

Decalogue IV

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Decalogue III

Decalogue III

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Ydessa, the Bears and etc.

Ydessa, the Bears and etc.

2004
×
Edit this entry  
06
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Images from the Playground

Images from the Playground

2009
×
Edit this entry  
04
Women and Bergman

Women and Bergman

2007
×
Edit this entry  
04
Laterna Magica

Laterna Magica

2011
×
Edit this entry  
04
A Dying Breed: The Making of 'The Leopard'

A Dying Breed: The Making of 'The Leopard'

2004
×
Edit this entry  
04
Now and Then - The Last Beatles Song

Now and Then - The Last Beatles Song

2023
×
Edit this entry  
03
Inside the Bum

Inside the Bum

2019
×
Edit this entry  
02
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
About Dry Grasses

About Dry Grasses

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cobweb

Cobweb

2023
×
★½
Edit this entry  
28
La Chimera

La Chimera

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Close Your Eyes

Close Your Eyes

2023
×
★★★★½
Edit this entry