Sort by

Brendan has logged 82 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Evil Within

The Evil Within

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Commando

Commando

1985
×
★★★
Edit this entry  
25
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★½
Edit this entry  
24
Hail, Sarajevo

Hail, Sarajevo

1993
×
★★★
Edit this entry  
24
Thanksgiving

Thanksgiving

2007
×
★★½
Edit this entry  
24
We Make Couples

We Make Couples

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Darkness of Time

In the Darkness of Time

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★½
Edit this entry  
23
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★½
Edit this entry  
22
Adicolor Yellow

Adicolor Yellow

2006
×
★★½
Edit this entry  
22
Rakka

Rakka

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Escape

The Escape

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Alive in Joburg

Alive in Joburg

2005
×
★★★
Edit this entry  
22
Tetra Vaal

Tetra Vaal

2004
×
★★½
Edit this entry  
22
Halo: Landfall

Halo: Landfall

2007
×
★★
Edit this entry  
22
The Green Ray

The Green Ray

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Darkness of Time

In the Darkness of Time

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lucas Brothers: On Drugs

Lucas Brothers: On Drugs

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Rory Scovel Tries Stand-Up for the First Time

Rory Scovel Tries Stand-Up for the First Time

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Don't

Don't

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
The Beguiled

The Beguiled

1971
×
★★★★
Edit this entry  
18
Three Dead People

Three Dead People

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
Tiny

Tiny

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
Pecan Pie

Pecan Pie

2004
×
★★★
Edit this entry  
17
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Joe Pera Talks You to Sleep

Joe Pera Talks You to Sleep

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Good Morning

Good Morning

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★
Edit this entry  
14
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Belly

Belly

1998
×
★★★★
Edit this entry  
13
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry