• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

  • The Girl Who Killed Her Parents

  • Squid Game

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Teen Titans Go! See Space Jam

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Craft: Legacy

    ½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★★★

  • The World to Come

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Proxima

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Radioactive

  • K-12

    ★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Guava Island

    ★★★