Sort by
  • Honor Society

    ★★★

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

    ½

  • The Northman

    ★★

  • The Bubble

    ★★

  • Deep Water

    ★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

  • Dual

    ★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

    ★½

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

  • A Ghost Story for Christmas: The Mezzotint

  • Beauty and the Beast: A Comic Relief Pantomime for Christmas

  • Last Train to Christmas

    ★½

  • Landscapers

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Single All the Way

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★

  • Anything Goes

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Sardar Udham

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

  • Midnight Mass

  • Silent Night

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★

  • Cinderella

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • Old

    ★★

  • France

    ★★½

  • Fear Street: 1666

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • After Yang

    ★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Plan B

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Mare of Easttown

    ★★

  • Karnan

    ★★★½