Bre has logged 28 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Return of the Pink Panther

The Return of the Pink Panther

1975
×
★★★
Edit this entry  
26
Night Nurse

Night Nurse

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Closely Watched Trains

Closely Watched Trains

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It's Love I'm After

It's Love I'm After

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Having Wonderful Time

Having Wonderful Time

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Irene

Irene

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Cat and the Canary

The Cat and the Canary

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hollywood My Home Town

Hollywood My Home Town

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parachute Jumper

Parachute Jumper

1933
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Three on a Match

Three on a Match

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Of Human Bondage

Of Human Bondage

1934
×
★★★
Edit this entry  
07
The Millionaire

The Millionaire

1931
×
★★★
Edit this entry  
07
The Big Shakedown

The Big Shakedown

1934
×
★★★
Edit this entry  
06
The Corn Is Green

The Corn Is Green

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Set-Up

The Set-Up

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Big Steal

The Big Steal

1949
×
★★★½
Edit this entry  
05
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Narrow Margin

The Narrow Margin

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry