Sort by

Stéphane has logged 385 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★½
Edit this entry  
30
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Riddle Room

Riddle Room

2016
×
★½
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Edit this entry  
26
47 Hours to Live

47 Hours to Live

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Cube Zero

Cube Zero

2004
×
★★
Edit this entry  
25
Blood Vessel

Blood Vessel

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Searching for Bobby Fischer

Searching for Bobby Fischer

1993
×
★★★½
Edit this entry  
24
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Edit this entry  
19
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★
Edit this entry  
14
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★½
Edit this entry  
13
Ava

Ava

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★★½
Edit this entry  
12
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
And Did They Listen?

And Did They Listen?

2015
×
Edit this entry  
10
Heavenly Sword

Heavenly Sword

2014
×
★★
Edit this entry  
10
Tekken

Tekken

2010
×
★★
Edit this entry  
09
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
★★
Edit this entry  
08
Street Fighter II: The Animated Movie

Street Fighter II: The Animated Movie

1994
×
★★★
Edit this entry  
08
Street Fighter Alpha: The Movie

Street Fighter Alpha: The Movie

1999
×
★★★½
Edit this entry  
07
Dante's Inferno: An Animated Epic

Dante's Inferno: An Animated Epic

2010
×
★★½
Edit this entry  
06
2012

2012

2009
×
★★½
Edit this entry  
02
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Descent: Part 2

The Descent: Part 2

2009
×
★★
Edit this entry  
27
Dead Space: Aftermath

Dead Space: Aftermath

2010
×
★★
Edit this entry  
27
Dead Space: Downfall

Dead Space: Downfall

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Mimic

Mimic

1997
×
★★½
Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Zoombies

Zoombies

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
Venomous

Venomous

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Edit this entry  
24
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Sexual Life of the Belgians

The Sexual Life of the Belgians

1994
×
★★
Edit this entry  
24
Close Encounters of the Fifth Kind

Close Encounters of the Fifth Kind

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Edit this entry  
23
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Fire in Paradise

Fire in Paradise

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ringu 0

Ringu 0

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Golden Child

The Golden Child

1986
×
★★★½
Edit this entry  
20
I Spit on Your Grave III: Vengeance is Mine

I Spit on Your Grave III: Vengeance is Mine

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Kevin Hart: Zero F**ks Given

Kevin Hart: Zero F**ks Given

2020
×
★★
Edit this entry  
16
The Outpost

The Outpost

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Edit this entry