Sort by

Cassidy has logged 138 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
19
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Village

The Village

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Descent

The Descent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pumpkin Movie

Pumpkin Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Falling Up

Falling Up

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Two Little Boys

Two Little Boys

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry