Sort by

Brett has logged 20 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
We're Back! A Dinosaur's Story

We're Back! A Dinosaur's Story

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Chris Rock: Tamborine

Chris Rock: Tamborine

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

Drunk Stoned Brilliant Dead: The Story of the National Lampoon

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Accident Man

Accident Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ladybugs

Ladybugs

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry