Sort by

brett has logged 35 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
White Oleander

White Oleander

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
May

May

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Roommate

The Roommate

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry