• Men

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Single All the Way

  • Encanto

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★½

  • Mank

    ★½

  • The Boulet Brothers' Dragula: Resurrection

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • Emma.

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

    ★★★★½

  • Noelle

    ★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Spiral

    ★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Good Omens

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★

  • The Hustle

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Gentleman Jack

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

  • The Haunting of Hill House

  • Venom

    ★★

  • We Have Always Lived in the Castle

  • Widows

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Sharp Objects

  • Possum

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Chris Fleming: Showpig

    ★★★★½

  • Deadpool 2

  • Rafiki

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Dirty Computer

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Duck Butter

    ★½