• Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • Wild Mouse

    ★★★★★

  • Dawn of the Felines

    ★★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • La Terre Abandonnée

    ★★★★½

  • Happiness

  • A Silent Voice

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★★½

  • The Shallows

    ★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★

  • Raw

    ★★

  • Toni Erdmann

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • A Cappella

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • The Inerasable

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • Wiener-Dog

    ★★★★

  • Pride and Prejudice and Zombies

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • Nagasaki: Memories of My Son

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Krampus

    ★★★★½

  • Harmony

    ★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★½

  • Spectre

    ★★½

  • Lowlife Love

    ★★★★

  • The Peanuts Movie

    ★★★½

  • Look Who's Back

    ★★★★½

  • The Empire of Corpses

    ★½

  • Inertia

    ★★½

  • Crimson Peak

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★½

  • The Whispering Star

    ★★★★½

  • Where to Invade Next

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★½

  • The Danish Girl

  • Room

    ★★★★½

  • Anomalisa

    ★★★★½

  • Lolo

    ★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Stutterer

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • The Nightmare

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Love & Peace

    ★★★★½

  • The Sweet Escape

    ★★½

  • Kung Fury

    ★★★

  • Ave Maria

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★½

  • Miss Hokusai

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Ryuzo and the Seven Henchmen

    ★★★★½

  • Friend

    ★★★★

  • Dark Places

    ★★½

  • Virgin Mountain

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★

  • Chappie

    ★★★½

  • Day One

  • Cop Car

    ★★★★

  • Knock Knock

    ★½

  • The Witch

    ★★★★