Sort by

Brian Haver-Scanlon has logged 41 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
The S From Hell

The S From Hell

2010
×
Edit this entry  
30
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alicia

Alicia

1994
×
Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Together Together

Together Together

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Continuing and Lamentable Saga of the Suicide Brothers

The Continuing and Lamentable Saga of the Suicide Brothers

2009
×
★½
Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★½
Edit this entry  
24
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
Edit this entry  
22
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dolphin Reef

Dolphin Reef

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Creature Comforts

Creature Comforts

1989
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Sundae in New York

A Sundae in New York

1983
×
Edit this entry  
19
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mirror

Mirror

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
At the Suicide of the Last Jew in the World in the Last Cinema in the World

At the Suicide of the Last Jew in the World in the Last Cinema in the World

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
17
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★½
Edit this entry  
14
SubUrbia

SubUrbia

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Chronopolis

Chronopolis

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
Edit this entry  
10
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Secrets of Life

Secrets of Life

1956
×
★★★★
Edit this entry  
08
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Godzilla vs. Destoroyah

Godzilla vs. Destoroyah

1995
×
★★★
Edit this entry  
04
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Us Again

Us Again

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Bay

The Bay

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Thief of Bagdad

The Thief of Bagdad

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Duck Dodgers in the 24½th Century

Duck Dodgers in the 24½th Century

1953
×
Edit this entry  
01
The Big Story

The Big Story

1994
×
Edit this entry  
01
Going Equipped

Going Equipped

1990
×
Edit this entry