Sort by

Brian has logged 48 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bloodline

Bloodline

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zeroville

Zeroville

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Aladdin

Aladdin

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Cluny Brown

Cluny Brown

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pelican Blood

Pelican Blood

2019
×
★★
Edit this entry  
17
The Whistlers

The Whistlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
The Audition

The Audition

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Australian Dream

The Australian Dream

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Bikram: Yogi, Guru, Predator

Bikram: Yogi, Guru, Predator

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
First Love

First Love

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
The Vigil

The Vigil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jungleland

Jungleland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Abominable

Abominable

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Seberg

Seberg

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Sea Fever

Sea Fever

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Hearts and Bones

Hearts and Bones

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Disappearance at Clifton Hill

Disappearance at Clifton Hill

2019
×
Edit this entry