• Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Rabid

    ★★½

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • School Spirit

    ★★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Dead Dicks

    ★★★

  • Lego DC Batman: Family Matters

    ★★★

  • The Wretched

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Point Blank

    ★★★½

  • The Deeper You Dig

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Kindred Spirits

    ★★★½

  • Verotika

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Satanic Panic

    ★★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Assimilate

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • The Intruder

    ★★½

  • In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

    ★★★

  • Bliss

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★½

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Depraved

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Us

    ★★★½

  • Stuber

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Red Letter Day

    ★★½

  • Something

    ★★

  • We Summon the Darkness

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • What Men Want

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★★

  • The Prodigy

    ★★★

  • Down

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Don't Let Go

    ★★★½

  • Wounds

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★

  • Memory: The Origins of Alien

    ★★½

  • Serenity

    ★★★★★

  • The Last Laugh

    ★★½