Buckaroo has logged 159 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Snowman

The Snowman

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
Read the review Edit this entry  
14
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
08
Pollock

Pollock

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Trees Lounge

Trees Lounge

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Pajama Game

The Pajama Game

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fanboys

Fanboys

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Witches

The Witches

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Drop Dead Fred

Drop Dead Fred

1991
×
Read the review Edit this entry  
17
The Others

The Others

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Howling

The Howling

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Baxter

The Baxter

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Christine

Christine

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sisters

Sisters

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry