Buckaroo has logged 12 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Being There

Being There

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Core

The Core

2003
×
Read the review Edit this entry  
02
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry