RSS feed for Brice
  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

  • Waiting

  • Single

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Blocks

  • Goldman v Silverman

  • The Grudge

  • Little Women

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★

  • Box Men

  • The Gallows Act II

  • Full Count

  • Countdown

  • The Addams Family

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Guns Akimbo

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

  • Just Mercy

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Fanatic

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★

  • Hair Love

  • 7500

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

  • Vivarium

    ★★★½

  • Saving Zoë

  • Kafka's Supermarket

  • Anima

  • Colours

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Ma

    ★½

  • Crime and Punishment

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

  • Rocketman

    ★★★★

  • Malibu Rescue

    ½

  • Pageant Material

  • The One Who Died on the Beach on a Winter Day

  • Pet Sematary

    ★½

  • The Curse of La Llorona

  • Captive State

    ★½