🎟 Brice has logged 488 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Oath

The Oath

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Power/Rangers

Power/Rangers

2015
×
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Predator Holiday Special

The Predator Holiday Special

2018
×
Edit this entry  
18
Vice

Vice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

2018
×
Edit this entry  
16
Something Good - Negro Kiss

Something Good - Negro Kiss

1898
×
Edit this entry  
14
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Vincent

Vincent

1982
×
Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pigeon: Impossible

Pigeon: Impossible

2009
×
Edit this entry  
04
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Monrovia, Indiana

Monrovia, Indiana

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John McEnroe: In the Realm of Perfection

John McEnroe: In the Realm of Perfection

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Prayer Before Dawn

A Prayer Before Dawn

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Ant Head

Ant Head

2018
×
Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
14
F for Fake Trailer

F for Fake Trailer

1973
×
Edit this entry  
13
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Edit this entry