Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★½
Edit this entry  
31
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
½
Edit this entry  
12
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Caine Mutiny Court-Martial

The Caine Mutiny Court-Martial

2023
×
★★★
Edit this entry  
05
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★
Edit this entry  
01
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★
Edit this entry  
31
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ferrari

Ferrari

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bank of Dave

Bank of Dave

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
City of God

City of God

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cinderella Man

Cinderella Man

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
16
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
09
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
03
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Edit this entry  
01
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Read other review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
24
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Yards

The Yards

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Informer

The Informer

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Pain Hustlers

Pain Hustlers

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Breach

Breach

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Badlands

Badlands

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gloria

Gloria

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Firm

The Firm

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Evil Does Not Exist

Evil Does Not Exist

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Royal Hotel

The Royal Hotel

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Flora and Son

Flora and Son

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry