Sort by

Bridget has logged 154 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Big Short

The Big Short

2015
×
Read the review Edit this entry  
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harriet

Harriet

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
One Day

One Day

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Web

The Web

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Diary of Anne Frank

The Diary of Anne Frank

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Friday Night Lights

Friday Night Lights

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry