• X

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Alpinist

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • North Hollywood

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Shadow in the Cloud

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • Knives Out

  • Uncut Gems

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

  • Venom

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

  • Mandy

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • I, Tonya

  • mother!

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Wonder Woman

  • Baby Driver

  • Logan

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

  • Rogue One: A Star Wars Story