• Happiest Season

  • Da 5 Bloods

  • Palm Springs

  • Underwater

  • Little Women

  • Western Stars

    ★★★★½

  • Knives Out

  • Sea Fever

  • Ad Astra

  • The Kitchen

  • Ready or Not

  • The Archivettes

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

  • Us

  • Girl on the Third Floor

  • Booksmart

  • A Normal Girl

  • We Summon the Darkness

  • Happy Death Day 2U

  • Blinded by the Light

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★

  • The Lodge

  • Dumplin'

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Malevolent

  • The VelociPastor

  • Bad Times at the El Royale

  • Starfish

    ★★★★

  • Squirrel

  • Maniac

  • The Wind

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Float Like a Butterfly

  • The Nun

  • Can You Ever Forgive Me?

  • Boy Erased

    ★★

  • The Favourite

  • A Simple Favor

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Cam

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

  • The Devil's Doorway

    ★★★

  • Knife+Heart

  • BlacKkKlansman

  • Delirium

  • Duck Butter

  • Prospect

  • A Quiet Place

  • Tomb Raider

  • Black '47

    ★★½

  • Love, Simon

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

  • The Miseducation of Cameron Post

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

  • Hair Wolf

  • The Open House

  • The Post

  • Murder on the Orient Express