briianabink has logged 714 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
28
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★½
Edit this entry  
28
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Senseless

Senseless

1998
×
★★★
Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Abducted

Abducted

2018
×
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Ape vs. Monster

Ape vs. Monster

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★★★★
Edit this entry  
20
Host

Host

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Frozen

Frozen

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Secret Santa

Secret Santa

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★★
Edit this entry  
15
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Edit this entry  
15
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
15
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Deathcember

Deathcember

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Inside

Inside

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Silent Night, Bloody Night

Silent Night, Bloody Night

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Come Play

Come Play

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scooby-Doo! Camp Scare

Scooby-Doo! Camp Scare

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Dead End

Dead End

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry