briianabink has logged 55 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Fear Footage 2: Curse of the Tape

The Fear Footage 2: Curse of the Tape

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Children of Sorrow

Children of Sorrow

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★½
Edit this entry  
22
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Fear Footage

The Fear Footage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Begotten

Begotten

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
No Escape Room

No Escape Room

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Beyond the Mask

Beyond the Mask

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Three Musketeers

The Three Musketeers

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Butterfly Room

The Butterfly Room

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dread

Dread

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Attack of the Killer Tomatoes!

Attack of the Killer Tomatoes!

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★½
Edit this entry  
11
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Premonition

Premonition

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bliss

Bliss

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Gate

The Gate

1987
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Crazies

The Crazies

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Audrey Rose

Audrey Rose

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Primal Screen

Primal Screen

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
The Owners

The Owners

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
All My Friends Are Dead

All My Friends Are Dead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★½
Edit this entry  
04
May the Devil Take You Too

May the Devil Take You Too

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★★
Edit this entry